english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Złota Konfirmacja w Gołkowicach

Dla każdego wyznawcy luteranizmu moment konfirmacji jest niepowtarzalny i wyjątkowy, bowiem to czas wyznawania swojej wiary przed Bogiem i zgromadzonym zborem. Równie wyjątkową jest chwila, kiedy po 50 latach można na nowo stanąć przed ołtarzem i przyjąć błogosławieństwo z rąk duszpasterzy w podzięce za miniony okres życia i wierne wytrwanie w złożonym przed laty ślubowaniu.
 

 
Dzięki łasce Bożej takie uroczyste i dziękczynne nabożeństwo Złotej Konfirmacji mogliśmy przeżyć w Parafii Gołkowice, która podczas uroczystego nabożeństwa 1.07.2007 r. gościła Konfirmantów – Jubilatów z trzech Parafii: Jastrzębia-Ruptawy, Gołkowic i Wodzisławia Śląskiego, którzy byli konfirmowani przed 55-ciu i 50 laty. Uroczyste nabożeństwo odprawili - gościnnie zaproszony - ks. Jan Raszyk oraz miejscowy proboszcz ks. Daniel Ferek.
 
W słowach skierowanych do Konfirmantów – Jubilatów opartym na Psalmie 37 podkreślone zostało jak ważnym jest w życiu człowieka powierzanie każdego dnia swojego życia w ręce Boże. Nie zabrakło również wspomnień i odczytania fragmentu kazalnego będącego podstawą konfirmacyjnych słów w roku 1957, podjętych przez ówczesnego proboszcza Parafii Ks. Jana Bolesława Fuska. Po uroczystym nabożeństwie Księża wraz z Jubilatami udali się do domu parafialnego, gdzie odbyło się spotkanie przy stole wypełnione wieloma wspomnieniami, śpiewem i modlitwą.
 

 
Naszym drogim Konfirmantom życzmy dalszego prowadzenia Bożego, wiele zdrowia i powierzania Chrystusowi każdego kolejnego dnia życia.