english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Konferencja modlitewna w Mrągowie

Po raz kolejny w Mrągowie odbyła się konferencja modlitewna organizowana przez Mentorendienst-Osteuropa, Duszpasterstwo wśród Małżeństw CME oraz miejscową Parafię Ewangelicko-Augsburską. Od czwartku do niedzieli, 10-14 września, ponad 40 uczestników z Polski, Łotwy i Białorusi spędziło czas na wspólnej modlitwie i rozmowach.

– To dla nas bardzo ważne, po raz kolejny brać udział w konferencji – to silne wzmocnienie duchowe. Spotykając się podtrzymujemy kontakty, wspieramy się nawzajem – mówi Wiera z Białorusi.

Uczestnicy konferencji mieli okazję dzielić się doświadczeniami z pracy ewangelizacyjnej w swoich krajach. Szczególnie trudna sytuacja jest na Białorusi, gdzie oficjalnie nie wolno prowadzić tego typu działań.

– Obóz dla dzieci jesteśmy w stanie organizować dzięki pomocy człowieka prowadzącego ośrodek prawosławny, który zaprosił nas do siebie. Na pozór wygląda to tak, że nasze działania podejmowane są w ramach kościoła prawosławnego, a nam zdarza się, że prowadzimy spotkania ewangelizacyjne dla dzieci w cerkwi – relacjonuje Wiera.

Goście z Łotwy prezentowali pracę Wakacyjnej Szkoły Biblijnej, w działalność której od kilku lat angażują się także pracownicy Duszpasterstwa wśród Małżeństw CME Mariola i Roman Fengerowie.

Tematem konferencji były „Modlitwy postaci biblijnych”, m.in. Pawła, Debory czy Daniela. Z pewnością uczestnicy chętnie brali przykład z osób znajdujących się często w trudnych, podobnie jak oni, sytuacjach.

gglajcar