english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Niemieccy policjanci w Mikołajkach

Policja - zwłaszcza niemiecka - kojarzy nam się raczej z porządkiem i respektem okazywanym wobec tych funkcjonariuszy prawa. Jednak w środowy wieczór, 16 lipca 2008 r. niemieccy policjanci pokazali w kościele ewangelickim w Mikołajkach nieco inne, nieznane oblicze.
 

 
Okazało się, że oprócz pilnowania porządku stróże prawa potrafią także… pięknie śpiewać. Przekonali się o tym ci wszyscy, którzy tego wieczoru tłumnie zgromadzili się w mikołajskiej świątyni, by wysłuchać koncertu chóru policyjnego z Essen, który w tych dniach odbywał tournee po Mazurach.
 

Chór liczy około 100 śpiewaków, ale udział w występie wzięło tylko 65, bo reszta po prostu nie zmieściła się między ołtarzem i ławkami. W programie znalazły się głównie utwory romantyków niemieckich, głównie kościelne, ale nie tylko. W przerwie dyrygent, który na co dzień jest również organistą w jednym z kościołów ewangelickich w Essen, dał popis swoich umiejętności i pokazał jak piękne melodie można wydobyć z mikołajskich organów.

 

 
Mam nadzieję, że koncert wszystkim słuchaczom na długo zapadnie w pamięci. Dodać należy, że to nie jedyny koncert w naszym kościele w te wakacje, bo będziemy mogli usłyszeć jeszcze niemiecki chór z Karlsruhe, zespół STB z Bielska oraz Tomasza Żółtko.
 
Zapraszamy do Mikołajek.
 
Ks. BJ