english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Po pierwszym wieczorze ProChrist

Zdziwienie w Spodku
 
Wieczory ProChrist 6 kwietnia zainaugurowały międzynarodowy projekt ekumeniczny w katowickim Spodku.

Po śmierci Jezusa wszyscy, którzy Go kochali zwątpili w sens życia. Zadawali sobie pytanie: co teraz z nami będzie? Zwątpienie i zdziwienie, hasło ProChrist, wiąże się ściśle ze zmartwychwstaniem Pańskim - mówił ks. bp Janusz Jagucki - zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, przewodniczący Komitetu Honorowego ProChrist Polska 2008.
 

Ulrich Parzany

 
Około 3,5 tysiąca ludzi zebranych w Katowicach zachwycało się śpiewem Magdy Anioł, słuchało historii ks. Ryszarda Nowaka z Ruchu Światło-Życie, przeżywało słowa Ulricha Parzanego - ewangelickiego kaznodziei i włączało się do wspólnego śpiewu. Dzięki przekazowi satelitarnemu przesłanie, iż szukanie drogi do Boga i drugiego człowieka daje prawdziwą wolność dotarło do ponad 100 miejsc w Polsce, Anglii i Czechach.
Warto robić coś razem, uczyć się jak współpracować - to nasza szansa na wolność - mówi ks. Nowak. Nowoczesna forma ewangelizacji w formie kolażu światło-dźwięk po raz pierwszy jest organizowana w Polsce w taki sposób.
  

 

ProChrist, to również wielkie przedsięwzięcie artystyczne. W wydarzeniach ewangelizacyjnych uczestniczę od 15 roku życia - mówi Joanna Macha, scenografka współpracująca z Lechem Majewskim, Maciejem Pieprzycą i Krzysztofem Zanussim. Zrobienie scenografii dla tak ogromnego widowiska było jednak dla mnie nowym wyzwaniem.

Katowice są dobrym miejscem, gdyż tu potrafimy ze sobą współpracować - mówi ks. Grzegorz Giemza, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji. 17 kościołów i organizacji chrześcijańskich, które zaangażowały się w organizację ProChrist są tego najlepszym dowodem.
 
  
Czytaj również:
Pozdrowienie Biskupa Kościoła podczas pierwszego wieczoru ProChrist w katowickim Spodku
 
Zdjęcia: Zwiastun Ewangelicki
Więcej zdjęć: ProChrist