CHOT - zimowisko w Wiśle Czarnem

Czas na odkrycia!

02.01.2017

Ferie zimowe tuż, tuż. Chrześcijański Obóz Towarzyski (CHOT) w Wiśle Czarnem może być ciekawą formą spędzania tego czasu. Będzie trochę nauki nowych technologii i trochę odkryć w świecie własnych emocji wobec innych ludzi. Jest także szansa, że część uczestników odkryje swoje talenty w... kuchni. Dodatkowo wszyscy będą mogli uruchomić wyobraźnię - tworząc zasady "Gry o Królestwo". Zapisy przyjmowane są do 5 stycznia.


CHOT - zimowisko w Wiśle Czarnem

W tym roku CHOT organizowany jest po raz trzeci. Tym razem w nowej odsłonie – dotychczasowy Chrześcijański Obóz Technologiczny zmienia się na towarzyski. Centrum Misji i Ewangelizacji zaplanowało w programie, jak co roku, warsztaty technologiczne, ale nie tylko.

Będą warsztaty z druku 3D dla tych, którzy już kiedyś spotkali się z tą technologią jak i tych, którzy chcieli by spróbować pierwszy raz coś zaprojektować i wydrukować. Zajęcia poprowadzą specjaliści z Rabbit Form, którzy mówią o sobie: Jesteśmy przedstawicielami pokolenia wychowanego na kultowych produkcjach, takich jak "Star Trek", "Star Wars" czy "Powrót do przyszłości". Jako dzieci wierzyliśmy, że wizje przedstawiane w nich, kiedyś staną się rzeczywistością, a nowe technologie będą służyć ludzkości. Dziś jesteśmy dorosłymi Geek`ami z misją edukowania i świadczenia usług w zakresie druku 3D. Rabbit Form to miejsce, gdzie profesjonalizm i zaangażowanie przeplatają się z wyobraźnią i kreatywnością.


Warsztaty na temat elektroniki i programowania, podczas których uczestnicy mogą stworzyć LOFI Robota! Zajęcia poprowadzi Krzysztof Olek z firmy DRÄXLMAIER w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Tematyka warsztatów stanowi przedmiot codziennych zawodowych obowiązków prowadzącego, który w firmie DRÄXLMAIER pracuje na stanowisku inżyniera oprogramowania.


Warsztaty "Ice Racer - lodowy ścigacz" pozwolą na skonstruowanie zdalnie sterowanego pojazdu (z napędem spalinowym) do szusowania po śniegu, lodzie i wodzie. Prowadzący – ks. Marek Michalik to pasjonat działający w FabLab Wisła Czarne.


Warsztaty z projektowania i obsługi frezarki CNC to okazja, by przejść drogę procesu technologicznego – od projektu po wycięcie wymyślonej przez siebie rzeczy. Nad amatorami tej wiedzy czuwać będzie Piotr Bujok, również z FabLab Wisła Czarne.


Warsztaty kulinarne to siekanie, gotowanie, mieszanie, doprawianie i smakowanie pysznych dań na słodko lub słono, pod kierunkiem Tomasza Rymisza, Marty Londzin i Katarzyny Wesner-Macury.


Warsztaty: „Gra o Królestwo” gwarantują, że ich uczestnicy staną się autorami gry. Zaproponują nie tylko jej zasady, ale także, jak ma wyglądać plansza, pionki i wszystko, co jest potrzebne do tego, by wyruszyć w podróż, pokonać niebezpieczeństwa i zwyciężyć! Prowadzący: Mateusz Minkus.


Gorąco zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich zajęciach, tym bardziej, że mogą z nich skorzystać także osoby dochodzące, które nie będą wykupywać noclegu.
Informacja o kosztach oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ.
Zapisy przyjmowane są do 5 stycznia, czyli do czwartku.


 • W co wierzymy?

  Biblijną naukę Kościoła Ewangelicko-
  Augsburskiego streszczają 4 zasady.

  sola Scriptura - jedynie Pismo
  sola Gratia - jedynie Łaska
  sola Fide - jedynie Wiara
  solus Christus - jedynie Chrystus

  czytaj więcej
 • Galeria fotografii

  • U Małego Lutra ze Wschowy
   U Małego Lutra ze Wschowy
  • Reformacyjnie w Częstochowie
   Reformacyjnie w Częstochowie
  • Muzycznie w Salmopolu
   Muzycznie w Salmopolu
  • Alpejskie krajobrazy, reformacyjne dziedzictwo, nowe wyzwania
   Alpejskie krajobrazy, reformacyjne dziedzictwo, nowe wyzwania
  • Łódzkie obchody Jubileuszu Reformacji
   Łódzkie obchody Jubileuszu Reformacji
  • Ewangelickie dziedzictwo w Słowie, życiu, obrazie
   Ewangelickie dziedzictwo w Słowie, życiu, obrazie
  • Amerykanie w Wiśle
   Amerykanie w Wiśle
  • Jeśli szukasz czegoś NOWEgo
   Jeśli szukasz czegoś NOWEgo
  • Bieganie, pomaganie, wędrowanie
   Bieganie, pomaganie, wędrowanie
  • 500 lat reformacji we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
   500 lat reformacji we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
 • O naszym Kościele

 • Kalendarz wydarzeń

  «Maj 2017»
  Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
    01 02 03 04 05 06
  07 08 09
  15 16 17
  22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31