Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa

Wakacyjny numer Zwiastuna Ewangelickiego

07.07.2017

Lipcowy numer „Zwiastuna Ewangelickiego”, jak co roku o tej porze w podwójnej objętości, przynosi m.in. ponad  dwadzieścia stron  podsumowujących czerwcowe wydarzenie roku jubileuszu 500 lat Reformacji – Ewangelickie Dni Kościoła. 


Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa

Bogato ilustrowany przebieg czterech dni Rodzinnego zjazdu ewangelików uzupełnia rozmowa z jego organizatorami: bp. Adrianem Korczagoks. Jerzym Below. Kilka tysięcy uczestników – te liczby, ale nie tylko one, robią wrażenie. Warte podkreślenia jest też to, że było nas tak wielu w tylu różnych miejscach – że stale działo się coś niepowtarzalnego. (…) widziałem tłumy ludzi oczekujących na kolejny punkt programu – z takim zapałem i nadzieją, że byłem dumny, że dane było mi EDK współtworzyć– mówi biskup diecezji cieszyńskiej, na której terenie miało miejsce to ogólnopolskie spotkanie.

 

Z południa kraju można w lekturze przenieść się na wschód – przebieg Reformacji na Lubelszczyźnie analizuje Łukasz Barański, a historię  i współczesność  niewielkiej ewangelickiej społeczności  skupionej w Kuzawce, filiale parafii w Lublinie, opisuje Andrzej Baum w tekście Dla Boga nad Bugiem. Podczas urlopowych wojaży warto odwiedzić Mazury – do Rynu zaprasza Rejnold Kuchn. Z kolei na wycieczkę po ewangelickich miejscach w Zagłębiu Dąbrowskim  zabiera czytelników Paweł Nalepa.

 

O poszanowaniu wszelkiego życia, także na  letnich szlakach, pisze Henryk Dominik, a Maria Wójtowicz i Marta Haratyk zachęcają do uważnego, pełnego wdzięczności Bogu przeżywania każdego życiowego doświadczenia.

 

Także w każdej słabości możemy  zwrócić się do Boga, wszak On obiecał być z nami po wszystkie dni – przypomina  w swoim rozważaniu ks. Jerzy Gansel, natomias tks. Tomasz Stawiak wyjaśnia, dlaczego to jest tak ważne:człowiek potrzebuje Chrystusa. Nie tylko ze względu na przyszłe życie, ale także ze względu na życie tu i teraz. Do Jezusa Chrystusa  prowadzi nas i objawia nam Jego dzieło darowany nam Pocieszyciel – Duch Święty. O Jego zadaniach oraz istocie pisze ks. Marcin Rayss.

 

Ponadto, w rubryce Wydarzenia relacje z licznych lokalnych obchodów jubileuszu Reformacji, o nowym proboszczu we Wrocławiu oraz o dorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych.

 

Zachęcamy do prenumeraty na pozostałe miesiące roku 2017 oraz do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.


 • W co wierzymy?

  Biblijną naukę Kościoła Ewangelicko-
  Augsburskiego streszczają 4 zasady.

  sola Scriptura - jedynie Pismo
  sola Gratia - jedynie Łaska
  sola Fide - jedynie Wiara
  solus Christus - jedynie Chrystus

  czytaj więcej
 • Galeria fotografii

  • Luterańsko-Rzymskokatolicka Komisja ds. Jedności
   Luterańsko-Rzymskokatolicka Komisja ds. Jedności
  • Kursy duszpasterskie 2017/2018
   Kursy duszpasterskie 2017/2018
  • Dziedzictwo kulturowe Reformacji na Śląsku
   Dziedzictwo kulturowe Reformacji na Śląsku
  • Ekumeniczna ordynacja w Siedmiogrodzie
   Ekumeniczna ordynacja w Siedmiogrodzie
  • Koncerty w Częstochowie
   Koncerty w Częstochowie
  • Koncerty w Jastrzębiu Zdroju
   Koncerty w Jastrzębiu Zdroju
  • Nowy dach dla Ostródy
   Nowy dach dla Ostródy
  • 68. TED dobiega końca
   68. TED dobiega końca
  • Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa
   Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa
  • Internetowo z Dzięgielowa
   Internetowo z Dzięgielowa
 • O naszym Kościele

 • Kalendarz wydarzeń

  «Lipiec 2017»
  Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31