english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Mate.O świątecznie

Gliwice: Koncert świąteczny Mate.O - Pieśni naszych ojców

29.12.2016

W wypełnionym po brzegi kościele Zbawiciela w Gliwicach 9 grudnia br. przeżywaliśmy Koncert świąteczny - Mate.O - "Pieśni naszych ojców".


Mate.O świątecznie

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć między innymi: Ojcowski dom to istny raj, Święty, Święty Święty, Czego chcesz od nas Panie, Chwalże ma duszo Mocarza, Bliżej, o bliżej, Przez dobrą moc Twą, Panie, otoczony oraz tradycyjną kolędę Cudowna różdżka wzrosła...

 

Oryginalne teksty, często sprzed wieków, w nowoczesnych poruszających aranżacjach, sięgały głęboko do wnętrza słuchaczy. Podczas koncertu muzycy wskazali również na to, jak bogate muzyczne dziedzictwo wiary naszych ojców (różnych tradycji wyznaniowych) może wpływać na nas także dzisiaj. Nie zabrakło w tym wszystkim Słowa Bożego, modlitwy i przesłania duchowego, które bez względu na wyznanie dotyczy każdego z nas.

 

Koncerty świąteczne w ewangelickim kościele Zbawiciela cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem i przenoszą słuchaczy w duchową atmosferę związaną z świętami Bożego Narodzenia. W czasie koncertu obecna była ekipa Telewizji Polskiej Programu 2 z ramienia Programów Ekumenicznych.

 

Koncert został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice i objęty patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. Serdecznie dziękujemy!

 

Muzycy wystąpili w składzie:
- Mateusz Otremba - Mate.O (voc, gitary)
- Jadwiga Kłapa-Zarecka (voc, sax)
- Katarzyna Gacek-Duda - flety, skrzypce
- Mirosław Stępień - bass
- Paweł Bzim Zarecki - instrumenty klawiszowe
- Ireneusz Głyk - perkusja 

 

Więcej zdjęć: GALERIA