Wydarzenia parafialne

 • Piękniejsza Polska ze Świdnicy

  Piękniejsza Polska ze Świdnicy

  11.08.2013
  - Nie miałam pojęcia, że w Polsce jest taki skarb jak Kościół Pokoju – z emocjami mówi Katalonka, uczestniczka cieszącego się przez wiele lat powodzeniem programu telewizyjnego „Europa da się lubić”. Montse Gras jest prowadzącą jednego z odcinków realizowanego na zamówienie TVP projektu „Piękniejsza Polska w UE”, którego bohaterką będzie m.in. świdnicka świątynia. Ruch „Piękniejsza Polska” przyznaje także specjalne wyróżnienia dla szczególnie aktywnych osób. W tym gronie znalazła się Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy. czytaj całość »
 • Tydzień Biblijny w Jastrzębiu-Zdroju

  Tydzień Biblijny w Jastrzębiu-Zdroju

  09.08.2013
  W sobotę, dnia 20 lipca do parafii w Jastrzębiu-Zdroju przybyło dwanaście osób z St. Louis z Luterańskiego Kościoła Synodu Missouri w  Stanach Zjednoczonych. Przybyli, by po raz ósmy wraz z polskimi nauczycielami i opiekunami prowadzić tydzień biblijny połączony z nauką języka angielskiego „Day Camp”. czytaj całość »
 • Kajakami po Piławie

  Kajakami po Piławie

  08.08.2013
  Dnia 3 sierpnia pilscy parafianie zorganizowali „II Parafialny Spływ Kajakowy”. Zanim jednak ruszono w trasę, przy śpiewie, na polanie, czekając na kajaki, rozważano Słowo Boże. Sam spływ Piławą rozpoczęto w miejscowości Czochryń.  czytaj całość »
 • Woda Życia i woda mineralna dla każdego

  Woda Życia i woda mineralna dla każdego

  04.08.2013
  Kościól też reaguje na upały. Stara się dbać o wiernych, którzy mimo tropikalnych temperatur docierają na nabożeństwa. czytaj całość »
 • Zmarła pastorowa Helena Noga

  Zmarła pastorowa Helena Noga

  31.07.2013
  W wieku 95 lat zmarła pastorowa Helena Noga z d. Kaleta, wdowa po ks. Janie Noga - długoletnim proboszczu ewangelickiej parafii w Skoczowie. czytaj całość »
 • Po angielsku w Dzięgielowie

  Po angielsku w Dzięgielowie

  28.07.2013
  W parafii w Dziegielowie od poniedziałku, 22 do soboty 27 lipca trwały biblijne półkolonie języka angielskiego. czytaj całość »
 • Reformacyjne ciasteczka ze Szczyrku

  Reformacyjne ciasteczka ze Szczyrku

  26.07.2013
  Ks. Jan Byrt jest znany z niekonwencjonalnych pomysłów, mających przypominać o 500 latach Reformacji. czytaj całość »
 • Idąc na cały świat

  Idąc na cały świat

  20.07.2013
  Tegoroczny Tydzień Dobrej Nowiny dla dzieci w Mikołowie przebiegał pod hasłem misji.  czytaj całość »