Wydarzenia parafialne

 • Pasyjne klimaty muzyczne

  Pasyjne klimaty muzyczne

  25.03.2013

  Niespokojne jest moje serce dopóki nie spocznie w Bogu – ta myśl świętego Augustyna była jedną z inspiracji wieczoru z muzyką pasyjną (i nie tylko), którą – w wykonaniu Chóru Benedictus i Chóru Ekumenicznego z Karpacza można było usłyszeć w Niedzielę Palmową w katolickiej Bazylice Mniejszej śś. Erazma i Pankracego. czytaj całość »

 • O żywym Kościele w Koszalinie

  O żywym Kościele w Koszalinie

  21.03.2013
  „Kościół, który żyje i ożywia” – tak brzmiało hasło przewodnie rekolekcji pasyjnych, które odbyły się po raz kolejny w koszalińskiej parafii. czytaj całość »
 • Szkrabki rozpoczynają zapisy

  Szkrabki rozpoczynają zapisy

  20.03.2013
  Informujemy, że od nowego roku (przed)szkolnego swoją działalność rozpoczyna Przedszkole „Szkrabki” prowadzone przez Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe w Warszawie. czytaj całość »
 • Bobrek Fashion Street

  Bobrek Fashion Street

  28.11.2013
  Pokaz mody – 28 listopada w Centrum Handlowym Agora w Bytomiu - będzie finałem projektu Bobrek Fashion Street realizowanego przez streetworkerki Centrum Misji i Ewangelizacji. Pięć młodych dziewczyn pragnie zaprezentować efekty swojej trzymiesięcznej pracy nad ubraniami, które z pozoru nie miały w sobie nic wyjątkowego... czytaj całość »
 • Cieszyński chór koncertował w Niemczech

  Cieszyński chór koncertował w Niemczech

  16.03.2013
  Dziewięć koncertów w ciągu ośmiodniowego tournee zaprezentował w Niemczech Wyższobramski Chór Kameralny działający przy parafii Ewangelicko-Augburskiej w Cieszynie.  czytaj całość »
 • Kobiety modliły się w Cieszynie

  15.03.2013
  Jak w wielu miejscach na świecie, 1 marca 2013 r., w kościele Jezusowym w Cieszynie rozbrzmiało się radosne: bonjour, bonjour, bonjour. czytaj całość »
 • Światowy Dzień Modlitwy w Gołkowicach

  Światowy Dzień Modlitwy w Gołkowicach

  11.03.2013
  Światowy Dzień Modlitwy zwany dawniej Światowym Dniem Modlitwy Kobiet, skupia wokół siebie chrześcijanki różnych wyznań.Jest to ruch ekumeniczny o ponad  120-letniej tradycji, zapoczątkowany przez Kościół luterański w Ameryce Północnej w roku 1887. czytaj całość »
 • Senator w Ukcie

  Senator w Ukcie

  11.03.2013
  W  czwartek, 7 lutego Ewangelickie Domy Opieki  w Ukcie, prowadzone przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Mikołajkach, odwiedzili niecodzienni goście. czytaj całość »