Wydarzenia parafialne

 • Ks. Marcin Pysz z nagrodą Wilka Piskiego

  Ks. Marcin Pysz z nagrodą Wilka Piskiego

  31.10.2012
  W dniu 29.10.2012 r. ks. Marcin Pysz został nagrodzony za działalność na rzecz Ziemi Piskiej. czytaj całość »
 • Motocykliści zakończyli sezon

  Motocykliści zakończyli sezon

  28.10.2012
  W niedzielę, 28 października w kościele ewangelickim w Szczyrku zakończono sezon motocyklistów 2012 na Śląsku. Zakończenie odbyło się w iście zimowej scenerii, bo w sobotę w Beskidy dotarła zima... czytaj całość »
 • 80 lat kościoła w Lasowicach Małych

  80 lat kościoła w Lasowicach Małych

  22.10.2012
  Parafia w Lasowicach Małych na Opolszczyźnie 21 października obchodziła uroczystość 80-lecia poświęcenia swojego kościoła. czytaj całość »
 • Niemieccy puzoniści w Polsce

  Niemieccy puzoniści w Polsce

  25.10.2012
  Dnia 23 października w kościele Pojednania w Wieszczętach występił gościnnie chór puzonistów z Dekanatu Runkel (Niemcy). Wieczorny koncert spotkał się z zainteresowaniem nie tylko miejscowych parafian, ale także z sąsiednich parafii. czytaj całość »
 • Dotacja na remont kościoła w Wejsunach

  Dotacja na remont kościoła w Wejsunach

  26.10.2012
  Unia Europejska dofinansuje remont organów oraz montaż nagłośnienia w Wejsunach! czytaj całość »
 • Zwierzaki siostry Marty

  Zwierzaki siostry Marty

  23.10.2012
  Ani młode, ani piękne, ani rasowe...  Ale szukają domu, bo ich Pani musi powoli myśleć o emeryturze i odejściu w inne miejsce. Siostra Marta, diakonisa z Miechowic, całe życie poświęciła ludziom, ale widziała też krzywdę zwierząt. Pies (po przejściach) został przez nią przygarnięty (nie on pierwszy), kociak plątał się pozostawiony przez ludzi, którzy poszli na nowe mieszkanie. Przygarnęła. czytaj całość »
 • Przegląd Małych Form Scenicznych w Piszu

  Przegląd Małych Form Scenicznych w Piszu

  23.10.2012
  Ewangelickie Stowarzyszenie Betel działające przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Piszu zorganizowali II Wojewódzki Przegląd Form Scenicznych Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko - Mazurskiego. czytaj całość »
 • Trzydziestolecie chóru w Rypinie

  Trzydziestolecie chóru w Rypinie

  18.10.2012
  W pierwszą niedzielę października parafia w Rypinie w szczególny sposób przeżywała Dziękczynne Święto Żniw – tym razem było ono połączone z pięknym jubileuszem parafialnego chóru. To już 30 lat od kiedy chór, liczący wtedy 11 osób, wystąpił po raz pierwszy - właśnie na Święto Żniw 3 października 1982 roku. czytaj całość »