Wydarzenia parafialne

 • Dziekan niemieckich wojsk lądowych w Piszu

  Dziekan niemieckich wojsk lądowych w Piszu

  05.09.2012
  Ks. Wilfried Lingnau wraz z żołnierzami odwiedził piską parafię ewangelicką. czytaj całość »
 • Młodzież z Drogomyśla w Lubaniu

  Młodzież z Drogomyśla w Lubaniu

  18.08.2012
  6 sierpnia 2012 r. z przystanku kolejowego w Zaborzu wyruszyliśmy na tegoroczny obóz. Cel – Lubań, miasteczko położone w zachodniej części województwa dolnośląskiego. Po kilku przesiadkach, m. in. we Wrocławiu, gdzie zjedliśmy obiad, ok. godziny 16 dotarliśmy do dworca docelowego. Czekali tam na nas proboszcz parafii – ks. Cezary Królewicz i pani Justyna, która służyła nam pomocą w czasie całego naszego pobytu. Po krótkim spacerze dotarliśmy do akademika, który na czas obozu stał się naszym domem. czytaj całość »
 • Muzyczna ewangelizacja w Gliwicach

  Muzyczna ewangelizacja w Gliwicach

  10.09.2012
  W dniach 7-9 września w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gliwicach odbyły się Muzyczne Dni Ewangelizacji. czytaj całość »
 • English Bible Camp Dzięgielów 2012

  English Bible Camp Dzięgielów 2012

  04.08.2012
  Leży w samym środku USA. Jego symbolem jest kwiat słonecznika. Słynie z rolnictwa. Jeśli pamiętacie historię Dorotki Gale , która dotarła do krainy Oz  –to właśnie tam mieszkała na farmie z wujkiem i ciocią. O czym mowa? O stanie Kansas. czytaj całość »
 • Pomoc dla ubogich dzieci z Bieszczad

  Pomoc dla ubogich dzieci z Bieszczad

  12.08.2012
  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie zorganizowała po raz dziesiąty obóz dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych z Bieszczad. czytaj całość »
 • Ekumeniczne Rekolekcje Jawornickie

  Ekumeniczne Rekolekcje Jawornickie

  03.09.2012
  W dniach 20-25 sierpnia 2012 r. w ewangelickim ośrodku w Wiśle-Jaworniku odbyło się Ekumeniczne Spotkanie Wspólnot Diakonackich i Zakonnych Christophorus. 35 osób z Niemiec, Anglii, Austrii, Szwajcarii, Litwy i Polski – przyjechało na zaproszenie Diakonatu „Eben-Ezer” z Dzięgielowa.
  czytaj całość »
 • Wspomnienie Anny Klimszy w Dzięgielowie

  15.08.2012
  W 40-tą rocznicę pogrzebu siostry diakonisy Anny Klimszy odbyło się wspomnieniowe spotkanie przy jej mogile na cmentarzu w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Bibliobus zabawy w Koszalinie

  20.08.2012
  W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia w Koszalinie gościła grupa animatorów-wolontariuszy z Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa, która przyjechała Bibliobusem na zaproszenie koszalińskiej Diakonii. czytaj całość »