english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wizyta bp. Wolfganga Hubera w Polsce

  Wizyta bp. Wolfganga Hubera w Polsce

  07.11.2012 Z wizytą w Polsce gościł bp Wolfgang Huber. Były przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich w Niemczech wygłosił wykład pt. „Etyka w polityce” oraz wziął udział w panelu dyskusyjnym związanym z postacią Dietricha Bonhoeffera. czytaj całość »
 • Solus Christus w kościele Marcina Lutra

  Solus Christus w kościele Marcina Lutra

  18.11.2012 Tym razem swój program „Solus Christus” Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przedstawił w sobotę 17 listopada 2012 r w kościele ewangelickim w Białej (Bielsko-Biała). Jest to specjalny wybór pieśni ewangelickich, światowych jak i polskich, prezentowany w czasie Dekady Reformacji, która jest przygotowaniem do jubileuszu 500 lat Reformacji w roku 2017. czytaj całość »
 • Wiara, nadzieja i miłość na co dzień

  Wiara, nadzieja i miłość na co dzień

  13.11.2012 W sobotni poranek 10 listopada do Wisły-Jawornika przyjechały 232 panie - mieszkanki Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego, by, podczas zorganizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji konferencji dla kobiet, posłuchać wykładów: Ilony Hajewskiej, s. Wandy Wieczorek oraz Romana Fengera. czytaj całość »
 • Sympozjum o bp. Janie Szerudzie

  Sympozjum o bp. Janie Szerudzie

  16.11.2012 W auli Centrum Luterańskiego w Warszawie odbyło się 14 listopada sympozjum naukowe, zorganizowane w 50. rocznicę śmierci bp. Jana Szerudy, profesora biblistyki, pierwszego po drugiej wojnie światowej zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Granice streetworkingu

  Granice streetworkingu

  13.11.2012 W środę 7 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się konferencja pt. „Granice streetworkingu”, w której jako prelegenci wzięli udział Monika i Robert Cieślarowie z Grupy Pedagogów Ulicy "UNO" z Bytomia, jednostki terenowej CME. czytaj całość »
 • Noc z Lutrem w Bielsku

  Noc z Lutrem w Bielsku

  02.11.2012 W Święto Reformacji, 31 października 2012 roku na Placu Lutra w Bielsku odbyła się kolejna "Noc z Lutrem". czytaj całość »
 • Synod zakończył obrady

  Synod zakończył obrady

  28.10.2012 Nabożeństwem spowiednio-komunijnym w bielskim kościele Zbawiciela rozpoczął się ostatni dzień obrad drugiej sesji XIII Synodu Kościoła. Kazanie wygłosił ks. prof. Marek Jerzy Uglorz. czytaj całość »
 • Dzień 1 listopada ...

  Dzień 1 listopada ...

  01.11.2013 Dnia 1 listopada Kościół Ewangelicko-Augsburski obchodzi Pamiątkę Umarłych i Świętych Pańskich. Dzień ten poświęcony jest wspominaniu zmarłych i dziękowaniu Bogu za ich życie oraz duchowym podążaniem w refleksji nad przemijaniem, śmiercią oraz zmartwychwstaniem. czytaj całość »