Wiadomości z Polski

 • Konkurs filmowy w serwisie YOUTUBE

  Konkurs filmowy w serwisie YOUTUBE

  22.07.2016

  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce zaprasza do uczestnictwa w konkursie filmowym  "Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji". czytaj całość »

 • Wykłady o Biblii, czy o nas?

  Wykłady o Biblii, czy o nas?

  07.07.2016
  Wykłady biblijne na tegorocznym Tygodniu Ewangelizacyjnym są okazją do skonfrontowania naszego życia z życiem postaci z Biblii, ale także naszej wiedzy na ich temat. Czasami może być tak, że w ogólnie znanych postaciach takich, jak Abraham, Mojżesz czy Dawid nie odnajdujemy tego, z czym stykamy się w naszym życiu. A przecież to też byli ludzie, a więc podobnie jak my postrzegali świat, mieli te same możliwości i ograniczenia. Stad wspólny tytuł tegorocznych wykładów - "Był sobie człowiek", który nadał ich autor, ks. Jan Kurko. czytaj całość »
 • Zmarła śp. Helena Figaszewska

  12.07.2016

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 11 lipca 2016 roku w Gliwicach, w wieku 89 lat zmarła pastorowa Helena Figaszewska, żona ks. Alfreda Figaszewskiego - nestora polskich duchownych ewangelickich i babcia ks. Wojciecha Płoszka z Ostródy. czytaj całość »

 • Spotkanie Chrześcijan w Budapeszcie

  Spotkanie Chrześcijan w Budapeszcie

  07.07.2016
  W dniach 7 do 10 lipca 2016 r. odbędzie się Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej w Budapeszcie. czytaj całość »
 • Nie przegapisz TED 2016!

  Nie przegapisz TED 2016!

  04.07.2016

  Jeśli nie możesz uczestniczyć osobiście w Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie, możesz zobaczyć i posłuchać spotkań ewangelizacyjnych i wykładów bibijnych w internecie, a potem porozmawiać z duszpasterzem on-line. czytaj całość »

 • Trzecia powieść Lidii Czyż

  Trzecia powieść Lidii Czyż

  04.07.2016
  Podczas 67. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie - 6 lipca o godz. 17.00 na scenie głównej - rozpocznie się promocja najnowszej książki Lidii Czyż - "Pozostała tylko nadzieja". O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z autorką, które odbędzie się w księgarni "Warto" w miasteczku ewangelizacyjnym w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Wspólne przesłanie ws. uchodźców

  Wspólne przesłanie ws. uchodźców

  30.06.2016

  30 czerwca br. w siedzibie rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Polski (KEP) podpisane zostało wspólne Przesłanie Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej oraz KEP ws. uchodźców. czytaj całość »

 • Tożsamość ewangelicka po mazursku

  Tożsamość ewangelicka po mazursku

  30.06.2016

  O mazurskiej duchowości ewangelickiej, mazurskim protestantyzmie i zaangażowaniu społeczno-politycznym rozmawiamy z Urszulą Pasławską, posłanką na Sejm RP. czytaj całość »