Wiadomości z Polski

 • Jubileusz kościoła ap. Piotra i Pawła w Tychach

  Jubileusz kościoła ap. Piotra i Pawła w Tychach

  08.10.2015
  W Tychach odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 20. rocznicy poświęcenia ewangelickiego kościoła apostołów Piotra i Pawła. W jubileuszu wziął udział zwierzchnik Kościoła bp. Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • 220 lat parafii w Kaliszu

  220 lat parafii w Kaliszu

  27.09.2015

  Ewangelicy w Kaliszu świętowali 220. rocznicę powołania swojej parafii. Na uroczystościach obecny był zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. Z parafii kaliskiej pochodzi wielu duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »

 • Rozdano nagrody Diakonii

  Rozdano nagrody Diakonii

  12.10.2015
  Posłanka Urszula Pasławska została laureatką tegorocznej Nagrody Głównej Diakonii Polskiej „Miłosierny Samarytanin”. Wyróżnienie za 2015 r. otrzymała Aurelia Jarosz, zaś nagrody specjalne przyznano Wolfgangowi Knochowi i Günterowi Kirschbaumowi z Niemiec. czytaj całość »
 • Delegacja Kościoła szwedzkiego w Polsce

  Delegacja Kościoła szwedzkiego w Polsce

  08.10.2015

  W dniach od 1 do 4 października 2015 roku, w ramach partnerstwa z Diecezją Uppsala, w Polsce przebywała delegacja parafii partnerskich Kościoła Szwecji z bp. Ragnarem Perseniusem na czele. W Parafii ewangelickiej w Łodzi z szwedzkimi luteranami spotkał się bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • Zapraszamy na jesienną konferencję dla kobiet

  Zapraszamy na jesienną konferencję dla kobiet

  07.11.2015
  Hasło główne konferencji to: Modlisz się, tak jak żyjesz. Żyjesz tak, jak się modlisz.  czytaj całość »
 • Nowa siedziba Diecezji Wrocławskiej

  Nowa siedziba Diecezji Wrocławskiej

  26.09.2015

  Wrześniowa konferencja duchownych Diecezji Wrocławskie, która odbyła się 16.09.2015 r. połączona była z wyjątkowym wydarzeniem poświęcenia jej nowej siedziby. czytaj całość »

 • Sejmik Śląski ogłosił Rok Reformacji

  Sejmik Śląski ogłosił Rok Reformacji

  21.09.2015

  W czasie dzisiejszej sesji Radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjęli rezolucję o ogłoszeniu roku 2017 Rokiem Reformacji.  czytaj całość »

 • Dziękujmy Bogu dobrze czyniąc ludziom

  Dziękujmy Bogu dobrze czyniąc ludziom

  03.10.2015

  Łatwo zapominamy o Bogu i Jego miłości, która ofiarowuje wszystko, co nam potrzebne do życia!– pisze ks. Waldemar Szajthauer w rozważaniu na Dziękczynne Święto Żniw w „Zwiastunie Ewangelickim” nr 19/2015. – Pamięć o Bogu, o tym, kim jest i co dla nas czyni, prowadzi do miłości, a tym samym do dziękczynienia, niewinności i dobroczynności. czytaj całość »