english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Luteranka we władzach Komitetu Teologicznego PAN

  Luteranka we władzach Komitetu Teologicznego PAN

  05.02.2016

  26 stycznia br. Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk (PAN) dokonał wyboru nowych władz. Przewodniczącym został ponownie ks. prof. Tadeusz Dola z Uniwersytetu Opolskiego, a wiceprzewodniczącymi dr hab. Kalina Wojciechowska, teolożka ewangelicka z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT), oraz ks. prof. Krzysztof Góźdź z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. czytaj całość »

 • Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  17.01.2016

  Co roku między 18 a 25 stycznia, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. czytaj całość »

 • Modlitwa i wzajemna miłość

  Modlitwa i wzajemna miłość

  24.01.2016

  Wspólne oddawaniu Bogu chwały jest podstawą wspólnoty – powiedział ks. Jerzy Samiec, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce podczas kazania u warszawskich metodystów wygłoszonego 22 stycznia br., w piąty dzień Powszechnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. czytaj całość »

 • Zapalmy Światło pamięci

  Zapalmy Światło pamięci

  27.01.2016
  27 stycznia 2016 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień upamiętnia miliony Żydów zgładzonych podczas drugiej wojny światowej. Jego data przypada w rocznicę wyzwolenia więźniów obozu Auschwitz-Birkenau.
  czytaj całość »
 • Postylla belferska

  Postylla belferska

  25.01.2016
  25 stycznia Kościół obchodzi Dzień Nawrócenia Apostoła Pawła. Z tej okazji na portalu Dekady Reformacji ukazało się pierwsze polskie tłumaczenie kazania Filipa Melanchtona, jednego z kluczowych teologów XVI-wiecznej Reformacji. Tłumaczenia okolicznościowego kazania podjął się dr Paweł Matwiejczuk, etnograf i teolog ewangelicki.
  czytaj całość »
 • Rozpoczyna się Przedpoście

  Rozpoczyna się Przedpoście

  24.01.2016

  Ostatnia Niedziela po Epifanii (17 I) zakończyła okres bożonarodzeniowy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. W tradycji polskiej zwieńczenie okresu świąt Narodzenia Pańskiego łączone jest nieraz ze świętem Ofiarowania Pana Jezusa – Dniem Oczyszczenia Marii Panny (2 lutego), obchodzonym również przez Kościół Ewangelicko-Augsburski. czytaj całość »

 • Dwudziesty raz w Jaworniku

  Dwudziesty raz w Jaworniku

  24.01.2016

  W dniach od 22 grudnia 2015 r. do 2 stycznia 2016 r. w parafii w Wiśle Jaworniku już po raz 20. odbywały się wczasy świąteczno - noworoczne dla osób samotnych i czujących się samotnymi.  czytaj całość »

 • Będzie gorąco!

  Będzie gorąco!

  23.01.2016 W ferie zimowe na pewno nie trzeba chodzić do szkoły, ale to nie znaczy, że nie można się rozwijać. Tajniki druku 3D, elektronika i programowanie mikrokontrolerów, warsztaty z realizacji dźwięku to coś, co można poznać z pierwszej ręki na zimowisku w Wiśle Czarnem. To tu, po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, organizowany jest 2. Chrześcijański Obóz Technologiczny. Organizator – Centrum Misji i Ewangelizacji czeka na chętnych. Można wziąć udział w całym obozie lub dojeżdżać na zajęcia. Naprawdę warto! Poprowadzą je pasjonaci - eksperci.   czytaj całość »