Wiadomości z Polski

 • Sekretna Misja Kobiet

  Sekretna Misja Kobiet

  07.03.2015

  Łączy nas więcej niż myślisz – to główne hasło nowej kampanii społecznej organizowanej przez kobiety i dla kobiet. Dlatego jej start zaplanowano na 8 marca – Dzień Kobiet, a zakończenie na 26 maja – Dzień Matki. czytaj całość »

 • Nowy rzecznik prasowy Kościoła

  Nowy rzecznik prasowy Kościoła

  03.03.2015

  Agnieszka Godfrejów - Tarnogórska została nowym rzecznikiem Kościoła ewangelickiego w Polsce. Zastąpiła ks. Wojciecha Prackiego, który objął stanowisko proboszcza parafii w Opolu. czytaj całość »

 • Bądź wolontariuszem Tygodnia Ewangelizacyjnego

  Bądź wolontariuszem Tygodnia Ewangelizacyjnego

  02.03.2015
  Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie ma już program ramowy. Znani są także główni mówcy: wykładów biblijnych i spotkań ewangelizacyjnych. ZOBACZ TU. Centrum Misji i Ewangelizacji rozpoczęło również rekrutację wolontariuszy na Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Jak życzyć sobie dobrego życia?
 • Udany eksperyment

  Udany eksperyment

  26.02.2015
  Za nami eksperymentalne zimowisko dla młodzieży – Chrześcijański Obóz Technologiczny. Eksperyment można uznać za udany, choć wynik nieco zaskoczył. Chodzi o uczestników – zgłosili się sami panowie. Na własnej skórze przekonaliśmy się zatem, że akcje polskich politechnik, które nawołują „Dziewczyny na politechniki” są jak najbardziej uzasadnione.
  czytaj całość »
 • Rozmowa z bp. T. Fabiny

  Rozmowa z bp. T. Fabiny

  24.02.2015

  Luterańska tożsamość jest ekumeniczna i zorientowana na dialog – przekonuje w rozmowie z luter2017.pl ks. bp Tamás Fabiny, wiceprezydent Światowej Federacji Luterańskiej oraz biskup diecezji północnej Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła na Węgrzech. czytaj całość »

 • Nowy śpiewnik pogrzebowy

  Nowy śpiewnik pogrzebowy

  23.02.2015

  W 1. Niedzielę Pasyjną, 22 lutego 2015 r. podczas  nabożeństwa głównego w ustrońskim kościele apostoła Jakuba Starszego odbyła się uroczystość wprowadzenia w życie kościelne nowego Ewangelickiego śpiewnika pogrzebowego. czytaj całość »

 • Marzenia, zaufanie i pokuta

  Marzenia, zaufanie i pokuta

  22.02.2015

  Ufność daje szczęście, a wraz z pokorą jest filarem wiary, pisze ks. Jan Badura w „Zwiastunie Ewangelickim” 4/2015, zachęcając do zdania się na Pana i wypełniania jego poleceń. Zaufanie do Boga jest też jednym z wątków rozważań ks. Adama Maliny na temat kulturowej roli i duszpasterskiego znaczenia śpiewnika pogrzebowego –  towarzysza na drodze w dolinie cienia śmierci. W rubryce Rok kultury ewangelickiej  zapowiada on wprowadzenie w życie kościelne nowego Ewangelickiego śpiewnika pogrzebowego. czytaj całość »