english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Jesienna sesja Synodu Kościoła

  Jesienna sesja Synodu Kościoła

  16.10.2015

  W dniach od 16 do 18 października 2015 roku we Wrocławiu odbyło się posiedzenie 8. sesji XIII kadencji Synodu Kościoła, najwyższej władzy Kościoła Ewangelickiego w Polsce. czytaj całość »

 • Przed świętem Reformacji

  Przed świętem Reformacji

  26.10.2015

  Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania rozważania bp. dr. Mariana Niemca, zapraszającego do refleksji przed tegorocznym świętem Reformacji. czytaj całość »

 • Nabożeństwa dla dzieci

  Nabożeństwa dla dzieci

  27.10.2015 Już od czterech lat pracownicy i wolontariusze Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowie opracowują konspekty szkółek niedzielnych.  czytaj całość »
 • Pamiętajmy o przewodnikach wiary

  Pamiętajmy o przewodnikach wiary

  24.10.2015

  Jak wybaczyć Bogu przedwczesną śmierć bliskich?– pytanie szczególnie aktualne w związku ze zbliżającą się Pamiątką Umarłych – Śmierć zawsze zaskakuje tych, którzy pozostają – pisze Iwona Holeksa w październikowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 20/2015. czytaj całość »

 • Zaproszenie na Święto Reformacji

  Zaproszenie na Święto Reformacji

  29.10.2015

  Jak co roku ewangelicy 31 października będą obchodzić Święto Reformacji, przypominające o rozpoczętym i trwającym do dziś dziele odnowy Kościoła Powszechnego. czytaj całość »

 • Dziękujemy za zaufanie

  Dziękujemy za zaufanie

  26.10.2015 Jeden procent rozwija społeczeństwo obywatelskie i organizacje działające na rzecz dobra wspólnego, które w wielu dziedzinach działają szybciej i sprawniej niż jednostki państwa. czytaj całość »
 • Przy śniadaniowym stole w Świętochłowicach

  Przy śniadaniowym stole w Świętochłowicach

  24.10.2015

  Już po raz siódmy śniadaniowe stoły stanęły w sali parafialnej w Świętochłowicach, by zaprosić kobiety z Diecezji Katowickiej do wspólnego bycia ze sobą. czytaj całość »

 • Konferencja Human Approach

  Konferencja Human Approach

  21.10.2015 W dniach 12-14. października 2015 miała miejsce w Warszawie konferencja: „Human Approach. Nowe perspektywy europejskiej polityki azylowej”. Kościół Ewangelicko-Augsburskie reprezentowali: ks. Karol Długosz oraz p. Magdalena Netter (z parafii św. Trójcy w Warszawie). czytaj całość »