Wiadomości z Polski

 • Krainy, zabawy i ewangelia

  Krainy, zabawy i ewangelia

  11.07.2014
  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie (do 13 lipca) jest także tworzony z myślą o dzieciach. Choć najbardziej znany punkt programu to codzienne spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych, o godzinie 17.00 pod największym namiotem w miasteczku ewangelizacyjnym, to w tym samym czasie ważne treści docierają także do dzieci. Dla nich spotkania ewangelizacyjne mają szczególny charakter. Nie może być nudno, nie może być niezrozumiale, nie może być w oderwaniu od życia na co dzień. I nie jest. czytaj całość »
 • Lato na warsztacie

  Lato na warsztacie

  09.07.2014
  Na 65. Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie bierzemy lato na warsztat, a sprawy w swoje ręce. Uczymy, jak zapanować nad nerwami i trudnymi sytuacjami, których nie da się uniknąć – wypadki bowiem nie mają wakacji. czytaj całość »
 • Gender a chrześcijaństwo

  Gender a chrześcijaństwo

  08.07.2014
  Na ten kontrowersyjny temat podczas trwającego (do 13 lipca) Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie seminarium poprowadziła dr Joanna Koleff-Pracka, wykładowczyni Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »
 • Ekumeniczne 500-lecie Reformacji?

  Ekumeniczne 500-lecie Reformacji?

  07.07.2014
  W ramach Spotkania Chrześcijan w Wrocławiu (4-6 lipca) odbyła się w polskokatolickiej katedrze Marii Magdaleny debata dotycząca obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji. czytaj całość »
 • Nie liczby, a dynamiczne działanie

  Nie liczby, a dynamiczne działanie

  08.07.2014
  Wizyta w Polsce była bardzo owocnym i dobrym doświadczeniem. Oczywiście w ciągu jednego tygodnia nie byłem w stanie zrozumieć i poznać wszystkiego. Mam jednak wrażenie, że uzyskałem ogólny ogląd sytuacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – powiedział sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej, ks. Martin Junge podsumowując swoją wizytę w Polsce. czytaj całość »
 • Dzień drugi spotkania we Wrocławiu

  Dzień drugi spotkania we Wrocławiu

  07.07.2014
  Sobota (5.07) była drugim dniem Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej w Wrocławiu. czytaj całość »
 • Ks. Martin Junge w Pałacu Prezydenckim

  Ks. Martin Junge w Pałacu Prezydenckim

  07.07.2014
  Filozofia Prezydenta w naszym kraju to życzliwy rozdział Kościoła i Państwa, także w przypadku Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – tymi słowami szef Kancelarii Prezydenta – minister Jacek Michałowski rozpoczął dzisiejsze (7.07.2014) spotkanie z generalnym sekretarzem Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) – ks. Martinem Junge. czytaj całość »
 • Ks. Martin Junge o wolności i miłości

  Ks. Martin Junge o wolności i miłości

  07.07.2014
  Spotkanie Chrześcijan zakończyły niedzielne nabożeństwa. We Wrocławiu odbyło się ono w polskokatolickim kościele Marii Magdaleny. Ma on szczególne znaczenie dla ewangelików, bo w nim rozpoczęła się  Reformacja we Wrocławiu. Kazanie wygłosił ks. Martin Junge, sekretarz Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »