english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

  • Adwent w Lipsku

    Adwent w Lipsku

    08.12.2017 W ramach stypendium GAW od września 2017 r. studiuje na Uniwersytecie Lipskim Filip Lipiński, student V roku teologii ewangelickiej w ChAT. Poniżej prezentujemy jego opowieść o przeżywaniu Adwentu w tym mieście. czytaj całość »
  • Adwent w Atenach

    Adwent w Atenach

    06.12.2017 O Adwencie w Atenach pisze Sebastian Madejski, student V roku teologii ewangelickiej w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, odbywający praktykę w Atenach w ramach stypendium z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. czytaj całość »
  • Reformacja obywatelką świata

    Reformacja obywatelką świata

    31.10.2017 31 października Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) zaprasza w podróż dookoła świata i do oglądania transmisji z siedmiu regionów SFL. czytaj całość »
  • Mikołajki na Łotwie

    Mikołajki na Łotwie

    21.10.2017

    Od czterech lat trwają kontakty partnerskie pomiędzy Parafią Ewangelicko-Augsburską w Mikołajkach, a jedną z parafii luterańskich w łotewskim nadbałtyckim porcie Lipawa. czytaj całość »

  • Bóg Reformator

    Bóg Reformator

    01.10.2017

    Czy Lutra można lubić i czy trzeba się za niego wstydzić? Czy reformacja okazała się niewypałem? Jaki ekumenizm ma sens i czy w ogóle go ma? Dlaczego teolodzy ewangeliccy w Niemczech krytykują obchody 500 lat reformacji? Czy Luter uratował Kościół katolicki? Na te i wiele pytań odpowiada prof. Thomas Kaufmann z Getyngi – renomowany historyk Kościoła i teolog ewangelicki, autor bestsellerowych monografii o reformacji i Lutrze. czytaj całość »

  • W kościele Magdaleny w Genewie

    W kościele Magdaleny w Genewie

    21.09.2017

    Nasza jedność zawiera się w przesłaniu o usprawiedliwieniu z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Jesteśmy zbawieni nie dlatego kim jesteśmy albo co robimy, ale dlatego kim jest Bóg i co On czyni – powiedział ks. Martin Junge, sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) podczas obchodów 500 lat reformacji zorganizowanych przez Związek Luterańskich Kościołów w Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein. czytaj całość »

  • Wspólne świętowanie Podwyższenia Krzyża

    Wspólne świętowanie Podwyższenia Krzyża

    21.09.2017

    14 września rzymscy katolicy i prawosławni wspólnie świętowali uroczystość Podwyższenia Krzyża. W Trewirze do świętowania dołączyli ewangelicy, którzy zaprosili na ekumeniczne nabożeństwo do Bazyliki Konstantyna w kontekście kończącego się jubileuszu 500 lat reformacji. czytaj całość »

  • Reformacyjnym Wartburgiem przez Europę

    Reformacyjnym Wartburgiem przez Europę

    17.09.2017

    "Ruszasz w drogę, chociaż blisko, z Bogiem wychodź z domu. A gdy wrócisz z niej szczęśliwie to podziękuj Bogu.” Ta pieśń, a w szczególności jej druga, zacytowana zwrotka towarzyszyła nam każdego dnia w szczególnej podróży. Nie była to kolejna wyprawa śladami reformacji. Nie była to także podróż bliska, jak może sugerować przywołane na początku słowa. czytaj całość »