
Bóg objawia się nam stale na nowo
Czy właściwie z tego korzystamy, piszą autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” 11/2023
O Bogu mówimy używając dostępnych nam i zrozumiałych dla nas pojęć, ale (…) nie możemy zamknąć Go w jakimkolwiek ludzkim wyobrażeniu – przypomina ks. Michał Walukiewicz w odniesieniu do niedawnego Święta Trójcy Świętej – Bóg objawia się nam za każdym razem na nowo i za każdym razem inaczej. Może posłużyć się nami, tak jak Jonaszem, bo nawet szukając wymówek, możemy być narzędziem w Bożych rękach – o czym pisze rozważając Słowo Boże ks. Grzegorz Fryda.
Ważne zagadnienie porusza z kolei ks. Łukasz Gaś, pytając, czy jesteśmy w pełni sprawni, skoro nie zawsze pamiętamy, że osoby z różnymi niepełnosprawnościami żyją wśród nas i powinny móc uczestniczyć bez problemu w parafialnych wydarzeniach i nabożeństwach. Wszystko to w tle ma uzdrawiającego Jezusa, który nie wykluczał, a przełamywał bariery.
Kolejny odcinek cyklu poświęconego Zgromadzeniom Ogólnym ŚFL przynosi interesujące spostrzeżenia ówczesnych uczestników na temat pojednania, wspólnoty oraz chleba dla świata –
pojmowanego zarówno dosłownie jako pożywienie, ale też jako dążenie do wspólnoty chrześcijan u Stołu Pańskiego. Dopełnieniem ponadkrajowego spojrzenia na problemy luteran jest rozmowa z Desri Maią Sumbayak, wiceprezydentką SFL na region Azji.
W rubryce Co jest po co ks. Bogdan Wawrzeczko zastanawia się, do czego nam służy konfirmacja i czy w procesie szeroko rozumianego wychowania chrześcijańskiego w pełni wykorzystujemy to narzędzie.
Rubryka Z moich doświadczeń przynosi dwa teksty na odmienne tematy. Ks. Jan Kozieł, przytaczając wiele biblijnych fragmentów zastanawia się, czy przed Bogiem, czy w kościele powinniśmy klękać? Natomiast problemy adopcji – zwłaszcza obaw, czy uda się takie dziecko otoczyć prawdziwą miłością i co w rodzinę wniosą „obce” geny, porusza Edyta Badura.
Do polowy czerwca trwa Miesiąc Fairtrade, czyli sprawiedliwego handlu, promowany przez międzynarodową organizację dbającą o godne i uczciwe warunki pracy niezamożnych producentów kawy, herbaty i kakao. O tym, co jako chrześcijanie my sami możemy dla nich robić, by miłość bliźniego nie była tylko naszym sloganem, pisze Joanna Śliwka.
Tym bardziej, że Bóg obdarzyła nas rozumem – jak pisze stały felietonista Henryk Dominik – ale nie zawsze używamy go do twórczej pracy, mnożenia dóbr, chronienia innych.
Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl. Szczegółowe warunki prenumeraty w zakładce www.zwiastun.pl/sklep oraz www.zwiastun.pl/prenumerata-papierowa/.
Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki