Co nam zostało z Wielkanocy?

Nowy „Zwiastun Ewangelicki 8/2023” nie tylko na temat  zmartwychwstania

Szukajmy Dobrego Pasterza i szukajmy swego stada – zachęca ks. Izabela Sikora, rozważając tekst na 2. Niedzielę po Wielkanocy zwaną Misericordias Domini. W ten poświąteczny czas po raz kolejny kształtuje się nowy człowiek oddychający powiewem zmartwychwstania – jak pisze ks. Grzegorz Olek. Może zaskakujące  pytanie: Co nam zostało z świat wielkanocnych? – stawia  natomiast bp Marian  Niemiec. Do refleksji na ten temat zachęca także dwugłos Natalii Karneckiej i ks. Grzegorza Olka na temat Bożej miłości i sensu krzyżowej śmierci Jezusa, w którym padają ważne i trudne pytania oraz odpowiedzi.

Wszystko, co dla nas smutne i trudne, Jezus zna z doświadczenia – przypomina  z kolei ks.  Tymoteusz Bujok. Zapytując o to, co smuci samego Boga,  wskazuje, że  On płacze, bo wie, jak przykre konsekwencje  poniesie człowiek za swe nieposłuszeństwo.

Ewangelia to pójście pod prąd i narażanie się różnym grupom interesów m.in. eksploatującym nadmiernie naszą planetę. Wiele głosów podważających proces zmian klimatycznych i ich przyczyny, płynie niestety ze środowisk chrześcijańskich – pisze ks. Marcin Orawski w rubryce Troska o stworzenie. Koresponduje to z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi.

W nowym cyklu zatytułowanym Co jest po co ks. Bogdan Wawrzeczko  bierze na tapet element nabożeństwa – wyznanie wiary – nad którym rzadko się zastanawiamy, i opisuje, co ono nam daje jako wspólnocie wierzących.

W rubryce Zbliżenia ks. Grzegorz Brudny relacjonuje, jak w Lublinie i okolicach władze wojewódzkie i samorządowe  wspierają  dbałość o ewangelickie dziedzictwo. Robią to, bo ewangelickie to wspólne, narodowe!

Ponadto w numerze relacja z akcji  Generalnej Wizytator Nauczania Kościelnego i Wydawnictwa Augustana  pt. Zajączki dla seniorów – najmłodsi ewangelicy przekazali  do domów opieki aż 857   własnoręcznie wykonanych wielkanocnych zajączków.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl. Szczegółowe warunki prenumeraty w zakładce www.zwiastun.pl/sklep oraz www.zwiastun.pl/prenumerata-papierowa/.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki