Kursy Duszpasterskie 2023

Zapraszamy na Kursy Duszpasterskie w Warszawie i Bytomiu-Miechowicach.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w certyfikowanych przez Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej kursach duszpasterskich. Duszpasterstwo w ewangelickim rozumieniu powinno być powszechną, kompetentną i mądrą praktyką towarzyszenia sobie nawzajem na drodze wiary w parafiach i zborach.

W trakcie szkolenia uczestnicy dokonują refleksji nad własną praktyką duszpasterską, poszerzają i pogłębiają umiejętności tworzenia pomocnej duszpastersko relacji oraz odkrywają własne zasoby duchowe i osobowe/biograficzne do towarzyszenia innym w życiowych wyzwaniach. Kurs jest skierowanych zarówno do pracowników Kościołów, jak i wolontariuszy, do tych, którzy obecnie prowadzą praktykę duszpasterską, jak i do tych, którzy chcą się do niej dopiero przygotować.

Do 14 kwietnia trwa nabór na kolejną edycję kursu w Warszawie oraz na pierwszą edycję kursu w Bytomiu-Miechowicach. W ramach projektu prowadzonego przez Kościół Ewangelicko-Augsburski z Kościołem Luterańskim w Bawarii istnieje możliwość dofinansowania pewnej liczby zgłoszonych pracowników i wolontariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: dofinansowanie@tpipp.pl.

Informacje o kursach na stronie tpipp.pl: link
W kwestiach szczegółów, prosimy o kontakt z organizatorami poszczególnych kursów.