
Przygotowania do Zgromadzenia Ogólnego ŚFL
Kolejna faza przygotowań.
Przygotowania do Trzynastego Zgromadzenia Ogólnego weszły w kolejną fazę.
Ważnym momentem w przygotowaniach do zgromadzenia była wizyta Komitetu Wykonawczego ŚFL w Krakowie. Komitet miał szansę zapoznać się z miastem oraz miejscem, gdzie będzie odbywać się zgromadzenie. Dla polskich organizatorów było to również cenne doświadczenie związane z tym, jak funkcjonują polskie placówki dyplomatyczne i jak przebiega proces wydawania wiz dla obywateli krajów, gdzie nie ma polskich placówek konsularnych. Podczas wizyty Komitetu Wykonawczego i obecności w Krakowie sekretarz generalnej ŚFL została podpisana umowa z Centrum Kongresowym ICE.
Biuro ŚFL w Genewie zajmuje się komunikacją z Kościołami członkowskimi, prowadzona jest rejestracja delegatów, trwają prace nad programem, zarówno zgromadzenia, jak i spotkań przygotowawczych (przedzgromadzeń) kobiet i młodzieży, materiałami studyjnymi, wypracowana została koncepcja Jarmarku, wytypowani zostali referenci, którzy będą odpowiedzialni za główne bloki programu. Zakończona została rekrutacja stewardów. Z ok. 300 aplikacji, które wpłynęły do biura Wspólnoty zostanie wytypowanych 30 osób, którzy będą wspierali przebieg zgromadzenia w Krakowie.
Krakowskie Biuro Organizacji Zgromadzenia ŚFL pracuje nad wszystkimi kwestiami logistycznymi, zbiera oferty od firm transportowych i cateringowych, jest w kontakcie z kierownictwem Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau w kontekście przygotowań do wizyty delegatów zgromadzenia w byłym niemieckim nazistowskim obozie zagłady. Do biura został zatrudniony nowy współpracownik Mateusz Woźniak z Kluczborka, który pełni funkcję asystenta biura.
Komitet Krajowy Organizacji Zgromadzenia (KKOZ) poza kwestiami wspierającymi organizację zgromadzenia, zajął się planowaniem programu na przyjęcie powitalne, gdzie zaprezentujemy się jako Kościół i kraj. Komitet zajmuje się również recepcją promowania zgromadzenia w Kościele i parafiach. We wrześniu rozpoczął się cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL, a teraz trwają prace nad przygotowaniami materiałów, które przybliżą członkom naszego Kościoła temat i podtematy Zgromadzenia. Krajowe grupy robocze pracują nad przygotowaniami do przedzgromadzeń, a Krajowy Komitet ds. Nabożeństw wspiera w przygotowaniach Międzynarodowy Komitet ds. Organizacji Nabożeństw w jego pracach. KKOZ jest w ścisłym kontakcie z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Krakowie, która będzie w centrum wydarzeń i będzie miejscem otwartym dla wszystkich, którzy odwiedzą Kraków podczas zgromadzenia. W przygotowaniu jest broszura o Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce, która będzie przekazana wszystkim uczestnikom zgromadzenia.
Od 1 stycznia 2023 r. rozpoczyna się promocja wolontariatu podczas zgromadzenia. W planie jest też rekrutację 30 wolontariuszy z całej Polski, którzy razem ze stewardami będą stanowili silną grupę wsparcia dla organizatorów.